Bezpieczeństwo

 

W ostatnich dniach dużo mówi się o bezpieczeństwie w kontekście włamania na skrzynkę e-mail znanego polityka. To dobra okazja, by zastanowić się, czy nasze konta on-line są bezpieczne?

 

Odpowiedź brzmi, że niestety nie są. W większości przypadków chroni je tylko hasło, a to po prostu za mało. Obejrzałem wiele materiałów w TV na temat bezpieczeństwa, ale wyłania się z tego chaos, brakuje sensownego podejścia do tematu. A zabezpieczenie własnych kont to w dzisiejszych czasach sprawa ważniejsza, niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Co należy zrobić?

  • Uruchomić logowanie dwuskładnikowe, by osoby niepowołane nie miały dostępu do danych.
  • Uzupełnić konto o dodatkowe informacje, jak nr telefonu, czy zapasowy e-mail. Pozwoli to odzyskać konto w razie kradzieży.
  • Odpowiednio skonfigurować konto, np. poprzez wyłączenie nieużywanych usług.

 

A powyższe punkty to tylko podstawa i nie wyczerpują tematu. Przecież dzisiaj z Internetu korzystają nawet dzieci, czy zadbaliśmy o bezpieczeństwo najmłodszych? Temat bezpieczeństwa w sieci dotyczy nas wszystkich i wymaga fachowego podejścia i doświadczenia. A wszystko po to, by chronić nasze cenne e-maile, dane, zdjęcia. Często o tym zapominamy, a później może już być po prostu za późno.

 

Zamów kontakt Zadzwoń Podyskutuj na Forum

 

 

Zobacz też:
Pomoc Zdalna Serwis laptopów Serwis PC

 

Dodaj komentarz